Kalendzarz imienin

23 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzi:

Jerzy, Wojciech

Diecezja tarnowska

Ogłoszenia parafialne UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Strona główna » Ogłoszenia parafialne UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

2014-04-26 16:56

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz.  7.00,  9.00,  11.00, 16.00. Dziś składamy ofiary na tacę na uczelnie katolickie: KUL  i  PAT.

Do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed naszym odpustem parafialnym. Z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.

We czwartek po Mszy Św. spotkanie Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy  ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Marcin Mastalski z Fary Sądeckiej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Prosimy o przybycie dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest patronalnym Świętem Caritas. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na cele miłosierdzia prowadzone przez diecezję tarnowską.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”   asyście liturgicznej, straży Grobu Bożego, chórowi parafialnemu, wszystkim za liczny udział w adoracjach, w uroczystościach Triduum Paschalnego i Rezurekcji, za pomoc przy dekoracji i przygotowaniu kościoła na święta, wszystkim darczyńcom, za ofiary składane na utrzymanie parafii, za ofiary złożone na różne cele, za dary złożone do paczek świątecznych dla ubogich i dary serca do kuchni, za ofiarowane kwiaty do kościoła, za przekazane życzenia świąteczne oraz za wszelkie dobro wykonane dla wspólnoty parafialnej.

Na WOLI KUROWSKIEJ   nie będzie Mszy św. w przyszłą niedzielę 28 kwietnia z racji odpustu parafialnego. Zapraszamy mieszkańców Woli Kurowskiej na sumę odpustową o godz. 11.00.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com