Kalendzarz imienin

16 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzi:

Nora, Joachim, Roch

Diecezja tarnowska

Ogłoszenia parafialne 12.08.2018 r.

Strona główna » Ogłoszenia parafialne 12.08.2018 r.

2014-04-26 16:56

W poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się procesja fatimska do kapliczki koło Państwa Bastów. Procesję poprowadzi Parafialny Oddział Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.

W środę będziemy przeżywać  UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA  NMP.
Msze św. o godz. 7.00,  9.00,  11.00,  16.00.
Z racji odpustu parafialnego nie będzie Mszy św. w Kurowie i na Woli Kurowskiej.
Wszystkich parafian zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11.00, którą odprawi Ks. Prałat Józef Słaby z racji 50 rocznicy święceń kapłańskich.
Przypominamy, że każdy katolik powinien uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. Wtedy też można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

O przygotowanie darów ołtarza proszone są osoby z rejonów  wyznaczonych do wykonania ołtarzy na Boże Ciało oraz mieszkańcy Kurowa, Klimkówki i Woli Kurowskiej.
Po Mszy św. będzie poświęcenie ziół, wieńców i plonów ziemi jako wyraz naszej wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe zbiory oraz procesja z Najświętszym Sakramentem  do starego kościoła. Dary i wieńce żniwne przenosimy do starego kościoła. Delegacje z darami ustawiają się przed asystą liturgiczną.
Zapraszamy do udziału w procesji asystę liturgiczną, grupy parafialne, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia dzwonkami oraz wszystkich obecnych, parafian i gości.

W piątek, grupa naszych parafian podejmuje trud pielgrzymowania na Jasną Górę. Wesprzyjmy ich naszą modlitwą.
Tych, którzy z różnych racji nie mogli wyruszyć na pielgrzymi szlak, zapraszamy do duchowego wędrowania dzięki transmisjom diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Oddawanie bagaży przez pielgrzymujących z Grupą XX – w czwartek 16 sierpnia, na parkingu przy Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu,  od godz. 15.30 do godz. 17.00.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu zaprasza w dniach od 22 do 26 sierpnia na Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia.
Do udziału w uroczystości odpustowej w dniu 23 sierpnia zostali zaproszeni mieszkańcy naszej parafii. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie parafialnej.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zaprasza na Tygodniowy Odpust w dniach od  19 do 26 sierpnia. Więcej informacji można przeczytać na plakacie w gablocie.

W związku z organizowaną, tradycyjne co roku, Drogą Krzyżową na Górę Kożuch w dniu 31 sierpnia, zwracamy się z prośbą do parafian o uporządkowanie trasy przejścia oraz poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 25 sierpnia na czasopisma katolickie.

W najbliższy wtorek przypada 50 rocznica śmierci Ks. bpa Karola Pękali – założyciela i dyrektora Akcji Katolickiej i Caritas w naszej diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie o godz. 18.30. Tego dnia, jego pamięci będą poświęcone także uroczystości w rodzinnej parafii w Grybowie, w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej, wykład na temat jego życia i dzieła o godz. 17.30, po nim nastąpi Msza św.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  ofiarodawcom kwiatów do kościoła, dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii oraz za wszelkie dobro uczynione w minionym tygodniu.

OGŁOSZENIA  dla  WOLI  KUROWSKIEJ  i  KUROWA
We wtorek z racji odpustu parafialnego nie będzie Mszy św. w Kurowie i na Woli Kurowskiej. Pozostałe informacje – jak wyżej.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com