Kalendzarz imienin

23 marca 2019 r.
Imieniny obchodzi:

Pelagia, Feliks, Zbysaw

Diecezja tarnowska

Ogłoszenia parafialne 17 marca 2019 r.

Strona główna » Ogłoszenia parafialne 17 marca 2019 r.

2014-04-26 16:56

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Przeżywamy dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – do puszki można złożyć ofiarę na fundusz misyjny Ad Gentes.

We wtorek zapraszamy lektorów, na nadzwyczajne spotkanie, po wieczornej Mszy św.

W środę o godz. 18.00, Msza św. w intencji Koła Radia Maryja. Zapraszamy członków Koła i sympatyków na spotkanie w salce katechetycznej po Mszy św.

W środę o godz. 18.00, spotkanie dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

Triduum dla kandydatów przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: w piątek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie z rodzicami, w sobotę o godz. 17.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie.

W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na spotkanie członków naszego Parafialnego Oddziału Caritas.

W sobotę, 23 marca o godz. 10.00 w naszej parafii, odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Parafialnych Oddziałów Caritas Dekanatu Nowy Sącz Centrum.

Członkowie Caritas rozprowadzają dziś przy kościele baranki i paschaliki wielkanocne

Dziś przy wyjściu z kościoła można wziąć skarbonkę wielkopostną. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla ubogich. Zachęcamy dzieci i młodzież do wyrzeczeń i składania drobnych ofiar w czasie Wielkiego Postu.

W bocznych kaplicach są wystawione skarbonki na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

DROGI  KRZYŻOWE:
w piątek o godz.  17.15 –  dla wszystkich,   o godz.  20.00 –  dla młodzieży, w sobotę o godz. 15.00 –  dla dzieci.

Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych, do modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości.

Prosimy o zgłoszenie osób chorych , które chcą w czasie Wielkiego Postu skorzystać ze Mszy św. w swoim domu, a nie będą mogły uczestniczyć we Mszy św. dla chorych podczas rekolekcji parafialnych.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje Konkurs Palm Wielkanocnych.
Komisja oceni palmy w kategorii: małe, średnie i wysokie. Każda palma musi być podpisana: imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek autora, numer telefonu, metryczki do pobrania są przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji można przeczytać w gablocie parafialnej.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy 25 marca. O godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku w kościele. Na ceremonię podjęcia adopcji prosimy o przyniesienie świec.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na sprzątanie i ogrzewanie kościoła oraz na utrzymanie parafii, za wszelkie dobro uczynione dla parafii w minionym tygodniu.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com