Kalendzarz imienin

27 maja 2019 r.
Imieniny obchodzi:

Juliusz, Magdalena, Jan

Diecezja tarnowska

Ogłoszenia parafialne VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 r.

Strona główna » Ogłoszenia parafialne VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 r.

2014-04-26 16:56

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną w naszej diecezji. Dziś Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy Błogosławieństwa Bożego i dużo miłości w Rodzinie.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe. Modlimy się w poniedziałek o dobre zasiewy, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, we środę za głodujących.
W poniedziałek, wtorek i środę  będzie procesja błagalna ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17.30.Za uczestnictwo w tej modlitwie można zyskać odpust zupełny.

W środę, spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.

W czwartek, o godz. 19.00, w salce katechetycznej będzie spotkanie organizacyjne w sprawie festynu.
Kolejny nasz parafialny Festyn odbędzie się 23 czerwca. Tym razem chcemy pomóc naszemu parafianinowi Mateuszowi, który w wypadku utracił nogę. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie festynu.

W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Pierwsza sobota miesiąca: Msze św. o godz. 6.30 i o 18.00, o godz. 17.30 różaniec w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Róża św. Kingi.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Jako że nasza parafia jest parafią patronacką dla budującego się Kościoła w Czarnym Potoku, w przyszłą niedzielę kazanie wygłosi Ks. Proboszcz tejże parafii, Ks. Krzysztof. Wesprzyjmy dzieło budowy kościoła naszymi ofiarami.

8 czerwca, w sobotę od godz. 8.00 do 18.00, jest organizowany w Czchowie dla Róż Różańcowych, misyjny dzień skupienia. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do środy. 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii, na sprzątanie i ogrzewanie kościoła, za wszelkie dobro uczynione dla parafii w minionym tygodniu.

WOLA  KUROWSKA
W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 18.00.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com