Kalendzarz imienin

28 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzi:

Walery, Radomir, Karol

Diecezja tarnowska

Ogłoszenia parafialne III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020 r.

Strona główna » Ogłoszenia parafialne III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020 r.

2014-04-26 16:56

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma prowadzić wszystkich wiernych do głębszej znajomości Biblii i życia Słowem Bożym.

W naszej diecezji przeżywamy kolejną niedzielę synodalną.

Dzisiaj o godz. 17.00 w dolnym kościele, dzieci z zespołu EMMANUEL przedstawią Jasełka. Dzieci i organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich parafian.

W środę wspominamy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

W środę, po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej, będzie przygotowanie do liturgii chrzcielnej dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.

W piątek spotkanie z Jezusem Miłosiernym. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja.

Z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 17.30, różaniec w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, poprowadzi Róża Matki Bożej Różańcowej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. – niedzielny.
Przed każdą Mszą św. poświęcenie gromnic. Składka na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na utrzymanie parafii oraz za wszelkie dobro uczynione dla parafii w minionym tygodniu.

Zmarł nagle w Holandii Krzysztof Pomietło pochodzący z Wielopola 16, pogrzeb będzie w tym tygodniu w Trzetrzewinie, polecamy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …..

 

WOLA  KUROWSKA:
W piątek nie będzie Mszy św. na Woli Kurowskiej.
Z racji pierwszej soboty miesiąca 1 lutego – Msza św. o godz. 18.00.
Pozostałe informacje – jak wyżej.     

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com