Kalendzarz imienin

23 pazdziernika 2020 r.
Imieniny obchodzi:

Marleny, Edwarda, Seweryna

Diecezja tarnowska

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 października 2020 r.

Strona główna » XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 października 2020 r.

2014-04-26 16:56

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

18 października 2020 r.

Witamy serdecznie wszystkich parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w intencjach misji w Tygodniu Misyjnym.

Kółko Misyjne zaprasza chętnych na spotkania, które odbywają się w soboty o godz. 8.00.
Zapraszamy także dzieci do włączenia się w założone w naszej parafii Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci z naszej Parafii włączyło się w akcję zbierania nakrętek na budowę studni w krajach misyjnych, dlatego od jutra do niedzieli, codziennie po Różańcu, będą zbierane przy kościele nakrętki. Zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę.

W poniedziałki, Mszy Św. w kaplicy sióstr Karmelitanek nie będzie aż do odwołania. Stowarzyszenie Ojców zaprasza mężczyzn na kolejne spotkanie, w ramach spotkań „Męskie profile”, prowadzonych przez ks. Artura Ważnego, jutro (poniedziałek) na godz. 19.00.

W czwartek obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

W ramach diecezjalnej peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy gościć te znaki od czwartku do soboty w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Niech Matka Boża – Patronka Ludzi Pracy, trwająca pod krzyżem swego Syna, wspomaga nas w życiu godnym chrześcijan oraz chroni przed złem.
Od przyszłej niedzieli będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.

Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Zadbajmy o uporządkowanie
naszych grobów i cmentarza.
WYPOMINKI W  kościele są wyłożone kartki na wypominki.

Za zmarłych wspomnianych w wypominkach listopadowych będziemy modlić się modlitwą różańcową o godz. 17.30 w dni powszednie przez cały miesiąc listopad.
Natomiast za zmarłych wspomnianych w wypominkach rocznych, będziemy modlić się w niedziele przed Mszą Św. o godz. 7.00 lub o godz. 11.00, w ciągu całego roku.

Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Życzymy Mu przede wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Św. Patrona.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii, za ofiarowane kwiaty do kościoła oraz za wszelkie dary serca i prace wykonane dla parafii w minionym tygodniu.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com